Illustration

ЕКСКУРСІЯ У М. ТРОСТЯНЕЦЬ

Запрошуємо всіх на екскурсію до міста Тростянця!
Місто Тростянець було засноване у другій половині XVII століття правобережними козаками. Існує думка, що сталася після козацької поразки від поляків під Берестечком.
Що можна побачити:
● Круглий двір – унікальна архітектурна пам'ятка, збудована у 1749 році, яка не має аналогів в Україні. За своєю формою садиба-манеж нагадує античний амфітеатр. Будівля має чотири триярусні вежі, схожі по конструкції на маленькі ротонди. Будівля обнесена глухою цегляною стіною. Готичні вузькі стрілчасті вікна розташовані у два ряди та розділені рельєфним виступом.
У будівлі простежується поєднання готики та бароко. Зі східного боку Круглого двору є головні ворота у формі арки, через які можна потрапити всередину.
● Дом Голіцина, він же головний будинок садиби Л.Є. Кеніга був побудований у 1762 році у стилі неокласицизму з елементами бароко, прикрашений сандриками та пілястрами, барельєфами у формі ангелів та химер.
З часів будівництва у палаці збереглися дубові сходи на другий поверх та танцювальний зал. Саме в маєтку Голіциних у 1864 році видатний композитор Петро Чайковський написав свій перший симфонічний твір-увертюру «Гроза».
На першому поверсі маєтку Голіцина розташована картинна галерея, яка займає чотири зали. Галерея налічує понад 200 полотен сучасних майстрів пензля з України, Росії та Польщі. Ретельно підібраний інтер'єр досконало відтворює атмосферу ХІХ століття. Як і півтора століття тому, так і зараз це місце без перебільшення можна назвати колискою натхнення!
● Експозиція «Музей шоколаду» відкрита у травні 2012 р. Експозиція складається з двох кімнат — «Корона» та «Мілка», які розповідають історії чорного та молочного шоколаду від стародавніх племен ацтеків до сьогодення.
Шоколадні фігури вагою від 3 грамів до 10 кілограмів, карта світу, на якій зображено поїздку шоколаду до країн Європи, історичні постаті, причетні до історії шоколаду, бренд шоколаду «Милка» — все це можна побачити у музеї.
Якщо хочете почути захоплюючі історії та цікаві факти про ароматні зерна кави та пов'язаний з ними напій, що бадьорить, відвідайте нову кімнату «Якобз», яку відкрили в 2014 році.
● Краєзнавчий музей. Музей налічує вісім залів: природи Тростянеччини, археології, Тростянеччини XVII — XIX ст., початку ХХ ст., два зали героїчної Тростянеччини, «Художня Тростянеччина» та зала сучасної історії міста. У музеї можна торкнутися історії видатних

Екскурсії для школярів та туристичних груп прораховуються індивідуально згідно з бажаною програмою туру.